وزیر بهداشت گفت: بودجه 96 واقعی دیده شده و اگر در مجلس دستکاری نشود، عملیاتی خواهد بود.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه در برخی سال‌ها این دستکاری‌ها سبب می‌شود که بودجه به صورت واقعی بسته نشود و همین در اجرایی شدن آن خلل وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه گاهی تخصیص‌ها متناسب با آنچه تصویب شده، نیست، افزود: دستگاه‌های اجرایی انتظار دارند که بودجه واقعی باشد تا متناسب با آن برای اداره کشور برنامه‌ریزی کنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه غیرواقعی بودن بودجه باعث ایجاد انتظاراتی می‌شود، ادامه داد: گاهی با تغییرات ایجاد شده در بودجه و طرح اعداد و ارقام غیرواقعی ممکن است انتظاراتی در مردم و نمایندگان ایجاد شود که دستگاه‌ها نتوانند پاسخگوی آن باشند، لذا انتظار ما این است که بودجه واقعی بسته شود.

هاشمی گفت: باید تکلیف دستگاه‌ها از نظر بودجه‌ای مشخص باشد و میزان واقعی تخصیص‌ها را بدانند تا از اول سال بر اساس آن برای اداره کشور برنامه‌ریزی کنند.

وی با بیان اینکه دولت در بودجه سال آینده، بودجه را واقعی بسته اظهارامیدواری کرد که بودجه در مجلس دچار تغییرات اساسی نشود و بر هزینه‌های کشور افزوده نشود.

وی با بیان اینکه غیرواقعی بودن بودجه، برنامه ریزی‌ها را بی‌معنا می‌کند، گفت: از آنجا که منابع درآمدی دیگری برای کشور وجود ندارد، تغییرات اساسی در بودجه سبب می‌شود که اجرای برنامه‌های پیش بینی شده با مشکل مواجه شود.

وزیر بهداشت از آمادگی این وزارتخانه برای برنامه‌های نوروزی خبر داد و افزود: البته بزودی جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مسئول و از جمله وزارت راه و شهرسازی، پلیس راه، هلال احمر، وزارت بهداشت و...برگزار می‌شود و ان‌شاءلله برنامه‌های وزارتخانه را در آن جلسه اعلام خواهیم کرد.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت