عناوین مهمترین خبرها:

خرم آباد - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی گفت: امسال 140 اورژانس اجتماعی در شهرهایی با جمعیت بیش از 50 هزار نفر در سراسر کشور راه اندازی می شود

به گزارش ایرنا انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در گلزار شهدای خرم آباد در جمع خبرنگاران از مهم ‌ترین برنامه ‌های سازمان بهزیستی را تقویت و توسعه اورژانس اجتماعی عنوان کرد و افزود: چهار اورژانس از این تعداد در استان لرستان راه اندازی می شود.
وی با بیان اینکه اعتبار لازم در برنامه ششم توسعه برای راه اندازی این اورژانس ها در نظر گرفته شده، گفت: در پی برنامه ‌ریزی‌ های انجام شده استان ‌ها و مناطق مختلف کشور برای توسعه اورژانس اجتماعی مشخص و بیش از یکهزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح ها اختصاص یافته است.
رئیس سازمان بهزیستی پیشگیری را از اولویت های این سازمان در بحث اوتیسم و آلزایمر دانست و اظهار کرد: اختلالات طیف اوتیسم یکی از معضلاتی است که با آن روبرو هستیم.
وی افزود: طبق نرم جهانی اوتیسم به ازای هر 100 کودک متولد شده یک نفر در معرض ابتلا به این اختلال قرار دارد لذا تلاش ما شناسایی این اختلال زیر سه سال است تا بتوان از این طریق شدت بیماری را کنترل و مهار کرد.
محسنی بندپی اختلال طیف اوتیسم را ناشی از رشد نکردن سلول های عصبی و مغزی دانست و گفت: گسترش مراکز روزانه اوتیسم و ایجاد شرایطی برای مراقبت های شبانه روزی موقت از برنامه های سازمان بهزیستی است.
وی افزود: حدود 2 هزار 800 نفر در حدود 70 مرکز مراقبت های روزانه اوتیسم تحت مراقبت، آموزش، ارتقا و رشد سلول های مغزی هستند.
رئیس سازمان بهزیستی روز یکشنبه در بدو ورود به خرم آباد به مقام شامخ شهدای لرستان ادای احترام کرد.
بهره برداری از چهار اورژانس اجتماعی در لرستان، دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه در اتان از دیگر برنامه های سفر محسنی بندپی به لرستان است. 

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت