عناوین مهمترین خبرها:

گروه سلامت: رئیس کمیته فرهنگ و تمدن دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، احیا و توسعه طب سنتی و اسلامی را یکی از گام‌های بسیار مؤثر اقتصاد مقاومتی در نظام سلامت خواند.

علی اکبرولایتی، رئیس کمیته فرهنگ و تمدن دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا)، احیا و توسعه طب سنتی و اسلامی را یکی از گام‌های بسیار مؤثر اقتصاد مقاومتی در نظام سلامت خواند.

وی تصریح کرد: اگر بتوان طب سنتی در ایران را با سیاست‌گذاری درست توسعه دهیم بسیاری از هزینه‌های ما در نظام سلامت پایین می‌آید چرا که هزینه‌های آن به مراتب کمتر از طب جدید بوده این مسئله با اقتصاد مقاومتی کاملا همسان است.

ولایتی عنوان کرد: این توسعه به معنی نفی طب جدید نیست، اما واقعیت این است که بسیاری از بیماری‌ها را می‌توان به وسیله طب سنتی پیشگیری یا درمان کرد.

رئیس کمیته طب سنتی فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: در طب مدرن برای همه افراد داروی یکسانی در نظر گرفته می‌شود، که این مسأله گاه عوارض زیادی را نیز با خود به همراه دارد، اما با احیای طب سنتی و اسلامی که مبتنی بر تنوع مزاج است می‌توان بسیاری از امراض را با کمترین عوارض درمان کرد.

وی یادآور شد: توجه و توسعه طب اسلامی حلال بسیاری از مشکلات درمانی است احیای طب اسلامی و سنتی مبتنی بر تنوع مزاجی  وحدت در طبیعت انسان، حیوان، گیاهان و جمادات است که می‌تواند در بسیاری از امراض کارگشا باشد.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت