یکی از مراجع عظام تقلید گفت: بهداشت و سلامت، تنها مربوط به جسم نیست، بلکه باید به فکر سلامت روح و سلامت معنوی باشیم و از سوی دیگر باید روانشناسی و روانکاوی‌های ما معنوی باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار رئیس فرهنگستان علوم پزشکی کشور با تاکید بر اهمیت توجه و اهتمام به سلامت معنوی گفت: انسان از منظر اسلام خلیفه‌الله است اما از نگاه غربی‌ها این موضوع به هیچ عنوان عنوان نشده و نگاه کالا به انسان‌ها دارند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه انسان حافظ امانت‌الله است گفت: ما اگر به دنبال معنویت هستیم نباید مبنای علوم ما غربی باشد، انسان موجودی است که ذاتا رابطه با خداوند دارد و خداجویی جزو خصوصیات انسان است، اما غربی‌ها به این موضوع اعتقادی ندارند.

وی گفت: ویژگی‌هایی که خداوند برای انسان معرفی می‌کند، در منظر غرب نیست و از سوی دیگر تربیت ما بر اساس مذهب بوده اما آنها هیچ به این موضوع عمل نمی‌کنند.

آیت‌الله سبحانی تصریح کرد: بهداشت و سلامت، تنها مربوط به جسم نیست، بلکه باید به فکر سلامت روح و سلامت معنوی باشیم و از سوی دیگر باید روانشناسی و روانکاوی‌های ما معنوی باشد.

 

مرجع تقلید گفت: در غرب هیچگونه عاطفه و معنویت وجود ندارد و این مسائل تنها در اسلام و معنویت است که باید روز به روز در گسترش سلامت معنوی کوشید.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت