همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان ، عملیات ساخت خانه‌های بهداشت در روستاهای چقاگل، تنگه شوهان و باقرآباد از توابع اسلام آباد غرب که در حادثه زلزله کرمانشاه دچار تخریب ۱۰۰درصد شده بودند به همت مؤسسه خیریه نیکوکاران شریف و بنیاد فرشته‌ها آغاز شد.

·      به گزارش خبرگزاری تسنیم، شیوا محمدی - نیک مدیرعامل این نهاد مردمی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: پیرو قرارداد منعقده با دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که در پس تعاملات با معاونت اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و نیاز سنجی درباره معضلات منطقه به بحث و بررسی گذاشته شده بود، مقرر شد تا با توجه به بیم بروز یک بحران در زمینه عفونت‌های ناشی از فاضلاب و کمبود اقلام بهداشتی، نسبت به همیاری در ساخت خانه‌های بهداشت تخریب شده ورود شود.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان یکی از امضاء کنندگان این تفاهم نامه، از مسئولیت شناسی و مشارکت جمعی آحاد مختلف اجتماعی در سطح کشور در ترمیم خرابی‌های ناشی از زلزله ابراز خرسندی کرده است.

دکتر سید محمد هادی ایازی ضمن قدردانی از تمامی سازمانها، نهادها و آحاد خیر کشور که با مسئولیت پذیری جمعی خود، در بازسازی مناطق آسیب دیده به ایفای نقش می‌پردازند گفت: معاونت اجتماعی وزارت بهداشت برای هدایت و سوق دادن مساعدت‌های مردمی به نواحی آسیب دیده، تا بازسازی تمامی خرابی‌ها، نهایت تلاش را به عمل خواهد آورد.

همچنین رضا منصورنیا - مدیر ارتباطات نیکوکاران شریف از برگزاری آیین تکریم خیرین مشارکت کننده در ساخت این مراکز، همزمان با عید سعید فطر در کرمانشاه با حضور جمعی از شخصیت‌های کشوری و لشگری خبر داد. همچنین برای دریافت اطلاعات تکمیلی با شماره ارتباطات مردمی پروژه #اینجا_کرمانشاه؛ می‌توانید با شماره 66572017-021تماس حاصل شود.