معاون پرستاری وزارت بهداشت در هفته دولت اعلام کرد: تدوین آیین نامه مراکز مراقبت جامع سلامت از اهم دستاوردهای این معاونت در دولت دوازدهم بوده است.
به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی با اعلام این مطلب، افزود: تدوین دستنامه منتورشیپی یا راهبری در پرستاری، تدوین 10 دوره آموزشی کوتاه مدت حرفه ای و مهارتی پرستاری، تدوین آیین نامه توسعه نقش های تخصصی پرستاران در نظام سلامت کشور از دیگر موارد تدوین در معاونت پرستاری در یک سال اخیر بوده است که در پیشبرد اهداف این معاونت بسیار موثر هستند.
وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل شرایط احراز مدیریت پرستاری به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار داشت: تشکیل شورای سیاست گذاری پرستاری، تشکیل کارگروه آموزش و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر، تشکیل شبکه ملی مراکز تحقیقاتی مراقبت های پرستاری، تشکیل کمیته کشوری اخلاق پرستاری و تعیین شاخص های بیمارستان های اخلاقی، تشکیل کمیته ملی پرستاری بحران و آموزش پرستاران از 10منطقه آمایشی از دیگر دستاوردهای معاونت پرستاری بوده است.
دکتر حضرتی با اشاره به مشارکت معاونت پرستاری در اجرای طرح مراقبت های حمایتی تسکینی و تربیت پرستاران، تصریح کرد: تصویب 4 انجمن علمی پرستاری و تصویب آزمایشی پوشش بیمه ای مراکز مشاوره و مراقبت در منزل نیز از دیگر اقدامات این معاونت در یک سال اخیر بوده است.
معاون پرستاری همچنین برگزاری دوره های توانمندسازی برای پرستاران مناطق محروم و دوره آموزشی جانشین پروری مدیریت پرستاری و فرهنگ سازی و تلاش در جهت صدور 300 موافقت اصولی برای توسعه مراقبت در منزل را دیگر فعالیت های معاونت پرستاری در دولت دوازدهم عنوان کرد
.

جستجو

فصلنامه ارتقاي سلامت

پیوندها

 

 

 

گزارش و گفتگو

ارزیابی-برنامه-دوره-پزشکی-عمومی-در-ایران-و-چالش-های-روبرو دكتر بهادر اعلمي هرندي به خاطر دارم شصت سال قبل...
خلاصه-سياستي-پيوند-پس-از-مرگ-قلبي باتوجه به اهميت بيش از پيش موضوع پيوند اعضاء در...

ورود به سایت