تهران- ایرنا- وزیر بهداشت گفت: جلسه‌ای با حضور سازمان‌های مردم نهاد و بنیادهای فعال در حوزه سلامت برای بررسی مشکلات آنها به زودی برگزار می‌شود؛ قصد داریم همه این سازما‌ن‌ها به صورت مستقیم زیر نظر وزیر قرار گیرد تا متولی واحدی داشته باشند.

سعید نمکی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره سازمان‌های مردم نهاد و بنیادهای فعال در حوزه سلامت افزود: سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت به این شکل به صورت مستقیم توسط خودم پشتیبانی می‌شوند و از آنها حمایت می‌کنیم.
وی بیان کرد: مهمترین برنامه ما درباره سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت این است که کار آنها را در زمینه مجوزها تسهیل کنیم و حمایت بیشتری از آنها انجام بدهیم و در اولویت قرار بگیرند.
نمکی اظهار داشت: همچنین اگر سازمان‌های مردم نهاد و خیرین سلامت سرمایه گذاری کرده و تا آخر خودشان ادامه بدهند و تعهد کنند که با تعرفه دولتی به مردم خدمات ارائه می‌کنند، تجهیزات مورد نیازشان را با تعرفه دولتی در اختیارشان می‌گذاریم.
به گزارش ایرنا، 723 سازمان مردم نهاد حوزه سلامت در کشور شناسایی شده است. همچنین 422 موسسه خیریه پشتیبان بیماران در بیمارستان های دولتی و چهار شبکه ملی شامل تشکل ها و سازمان های مردم نهاد در حوزه های ایدز، اعتیاد، سرطان و توان بخشی تشکیل شده است.
از طرفی 890 موسسه خیریه در حوزه سلامت شناسایی شده که 407 مورد آن دارای مراکز درمانی شامل 37 بیمارستان و 370 درمانگاه خیریه هستند.
همچنین ارزش ریالی مشارکت خیران در حوزه سلامت در سال 1395 بالغ بر 15 هزار میلیارد ریال و در سال 1396 بالغ بر 17 هزار میلیارد ریال بوده است. ارزش ریالی مشارکت خیرین در ایجاد و بازسازی زیرساخت های حوزه سلامت مناطق زلزله‌زده کرمانشاه نیز بالغ بر
۱۴۰۰ میلیارد ریال بوده است.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

جهان-بدون-صهیونیسم-در-افق-راهبرد-روز-جهانی-قدس دکتر محمد حسین نیکنام (عضو پیوسته فرهنگستان علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت