عناوین مهمترین خبرها:

گروه سلامت ــ رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به پیشرفت‌ ایران در عرصه درمان ناباروری در ایران گفت: نیازمند به روزرسانی قوانین درمان ناباروری در حوزه اهدای تخمک تا اهدای جنین هستیم.

به گزارش ایکنا، به نقل از وبدا؛ مهدی شادنوش، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، با اشاره به پیشرفت‌های ایران در عرصه درمان ناباروری در ایران گفت: نیازمند به روزرسانی قوانین در حوزه اهدای تخمک تا اهدای جنین هستیم.

وی با اشاره به فعالیت ۸۴ مرکز درمان ناباروری در کشور و استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا در این مراکز، بیان کرد: با توجه به تلاش‌های دانشمندان در عرصه درمان ناباروری، پتانسیل‌های ویژه‌ای در کشور فراهم شده است.

وی با اشاره به حمایت ۸۵ درصدی دولت از هزینه‌های درمان ناباروری در کشور، گفت: علاوه بر دولت، مجلس شورای اسلامی نیز از این موضوع حمایت کرده است.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به پتانسیل ایران برای ارائه خدمات درمان ناباروری به خارج از مرزها، تصریح کرد: فراتر از پتانسیل‌هایی که در داخل کشور فراهم شده است، می‌توان به مبتلایان به بیماری ناباروری منطقه نیز خدمات درمانی را ارائه کرد. بیماران خارجی قبل از پیشرفت ایران در عرصه درمان ناباروری، به کشور‌های اروپایی و توسعه یافته سفر می‌کردند، اما در حال حاضر، امکان درمان برای بیماران منطقه، کشور‌های حاشیه خلیح فارس و همسایه ایران فراهم است.

شادنوش در رابطه با موانع موجود بر سر راه ایران برای تبدیل شدن به قطب درمان ناباروری و همچنین توریسم سلامت، بیان کرد: ایران از نظر پیشرفت‌های مسائل علمی و امکانات موجود، هیچگونه کمبودی ندارد. علاوه بر این، سیستم ثبت و پیگیری و نظارت آنلاین کشوری نیز در حال تکمیل است، اما همه این موارد، نیازمند به روز رسانی قوانین در حوزه اهدای تخمک تا اهدای جنین است.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت