عناوین مهمترین خبرها:

معاون آموزشی وزارت بهداشت: طبق مصوبات شورای آموزش پزشکی و تخصصی تعهدات پذیرفته‌شدگان فوق‌تخصصی به غیر از مشمولان قانون برقراری عدالت آموزشی به میزان یک برابر مدت تحصیل تعیین می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ آقای دکتر باقر لاریجانی دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به مصوبات نود و یکمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: افزود: کاهش تعهدات موضوع این مصوبه به متعهدانی که در حین انجام تعهد می‌باشند نیز قابل تسری خواهد بود.
وی افزود: برای افرادی که مشمول این مصوبه هستند در صورت انجام تعهد به میزان یک برابر مدت تحصیل گواهی پایان تعهدات ضریب K فوق تخصص صادر می‌شود.
آقای دکتر لاریجانی گفت: لیکن افرادی که مشمول تعهدات ماموریت آموزشی هستند، مجوز اخذ مدرک تحصیلی را پس از طی دوره تعهدات آموزشی اخذ خواهند کرد.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی ادامه داد: میزان تعهدات افرادی که با استفاده از سهمیه اعضای هیأت علمی در آزمون فوق تخصصی پذیرفته شده‌اند شامل این مصوبه نمی‌شود و تابع احکام استخدامی صادر شده است.
وی افزود: افرادی نیز بر مبنای توافق با دانشگاه‌های علوم پزشکی برای رفع نیاز‌های آموزشی به کارگیری می‌شوند، میزان تعهدات این افراد نیز تابع توافقات صورت گرفته با دانشگاه است و این مصوبه شامل حال این افراد نمی‌شود.
آقای دکتر لاریجانی با بیان اینکه مدت تعهدات پذیرفته شدگان مقطع تخصصی بهره‌مند از قانون برقراری عدالت آموزشی مطابق با قانون است گفت: برای این گروه از داوطلبان به دانشگاه‌های علوم پزشکی تأکید شده است که ضمن اخذ سند تعهد، شهر محل گذراندن تعهدات نیز در این اسناد ذکر شود.
معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق مصوبه شورا از سی و نهمین دوره آزمون گواهینامه رشته‌های تخصصی بالینی و به بعد، صد در صد سؤالات آزمون گواهینامه رشته‌های تخصصی بالینی بصورت متمرکز در مناطق آمایشی نهایی سازی خواهد شد.
وی با تصریح اینکه در این شورا مصوب شد دانش آموختگان رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی بالینی با رعایت مقررات آموزشی مرتبط، مجاز به شرکت در آزمون دانشنامه تخصصی و گواهینامه و دانشنامه فوق تخصصی در پایان دوره باشند، افزود: متناسب با شرایط داوطلبان دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مجاز است علاوه بر شهریور، در صورت لزوم در برخی از رشته ها، در بهمن یا اسفند، آزمون دانشنامه را برگزار کند.
آقای دکتر لاریجانی از شرایط شرکت داوطلبان در آزمون گواهینامه رشته‌های تخصصی و دانشنامه رشته‌های فوق تخصصی بالینی سخن گفت و افزود: داوطلبان علاوه برمعرفی از سوی معاونت آموزشی دانشگاه محل تحصیل لازم است حد نصاب قابل قبول لاگ بوک دستیاری را تکمیل و صلاحیت‌های بالینی در قالب شیوه‌های نوین ارزیابی احراز کنند.
وی افزود: پیرو تشکیل هیأت‌های ممتحنه و ارزشیابی منطقه ای، در این نشست مقرر شد هیات‌های ممتحنه کلان مناطق آمایشی برای پزشکی عمومی نیز تشکیل شود. شیوه نامه اجرایی هیأت‌های ممتحنه کلان مناطق آمایشی برای پزشکی عمومی در دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی تدوین و در نشست بعدی شورا طرح خواهد شد

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت