عناوین مهمترین خبرها:

پیشنهاد شده است سیستم یکپارچه اطلاعات دانشجویان ورودی به دانشگاه‌ها به نحوی طراحی شود که برای سازمان سنجش کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دسترس باشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ آقای دکتر باقر لاریجانی افزود: این تمهید می‌تواند تا حد زیادی به شفاف سازی ورودی‌های دانشگاه‌ها و نظارت بر فرایند پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های سراسر کشور کمک کند.
وی با بیان اینکه دانشجویانی که از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه/ دانشکده‌های علوم پزشکی می‌شوند توسط سازمان سنجش کشور به دانشگاه‌های علوم پزشکی معرفی و توسط دانشگاه ثبت نام می‌شوند، افزود: کمیته نظارت بر ثبت نام‌ها در دانشگاه/ دانشکده‌های علوم پزشکی در حوزه معاونت آموزشی تشکیل شده و به مسؤولان دانشگاه‌ها هم تأکید شده است که به طور مستقیم بر این فرایند نظارت داشته باشند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: برای پیشگیری از تخلفات احتمالی در فرایند انتقال دانشجویان از خارج از کشور نیز ساز و کار‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. این افراد درصورتی که تمام شرایط را داشته باشند، مصاحبه می‌شوند و صلاحیت علمی ایشان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
آقای دکتر لاریجانی افزود: کلیه مراحل فرایند انتقال خارج به داخل به صورت الکترونیکی و بدون دخالت افراد صورت می‌گیرد و مدارک تحصیلی زمان دیپلم و زمان دانشجویی فرد در خارج از کشور از وزارت آموزش و پرورش و وزارت امور خارجه استعلام گرفته می‌شود. پس از طی فرایند مذکور از طریق سامانه‌های وزارت امور خارجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از متقاضیان توسط شورای انتقال مصاحبه انجام و در صورت حائز شرایط بودن، به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند.
وی ادامه داد: گذرنامه افراد در فرایند مصاحبه بررسی می‌شود و چنانچه مورد مشکوکی ملاحظه شود از نیروی انتظامی استعلام گرفته می‌شود.
آقای دکتر لاریجانی گفت: نخستین نشست کمیته نظارت بر فرایند‌ها و رسیدگی به مطالبات اجتماعی حوزه آموزش علوم پزشکی گزارشی از اقدامات کنترلی صورت گرفته درخصوص دانشجویان پذیرش شده از طریق کنکور سراسری، دانشجویان انتقالی از خارج از کشور، نحوه پذیرش و تحصیل دانشجویان ایرانی در برخی دانشگاه‌های خارجی و عوامل مؤثر در این مسیر ارائه شد و اعضا نظرات و پیشنهاد‌های خود در خصوص موارد مذکور را ارائه کردند.
وی افزود: در این نشست پیشنهاد شد برای هماهنگی بیشتر و بهتر در خصوص دانشجویان ورودی به رشته‌های علوم پزشکی، زیرساخت اطلاعات یکپارچه دانشجویان ورودی به نحوی طراحی شود که همه اطلاعات این افراد قابل دسترسی برای سازمان سنجش و آموزش کشور و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از دیگر موضوعات مطرح در این نشست سخن گفت و عنوان کرد: همچنین مسائلی از قبیل تغییر رشته دانشجویان در برخی از دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی و نحوه مدیریت اینگونه موضوعات نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در جلسه مذکور به برخورد جدی با هرگونه تخلف و ارائه مدارکی که اصالت آن‌ها مورد تأیید مراجع ذی ربط قرار نمی‌گیرد تأکید شد.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت