عناوین مهمترین خبرها:

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در حاشیه سی و دومین جلسه گروه سلامت و همکاری های بین الملل از همکاری های نماینده سازمان جهانی بهداشت قدردانی کرد. ماموریت نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران در سال جاری میلادی به پایان می رسد و به همین مناسبت فرهنگستان علوم پزشکی از همکاری طولانی مدت این سازمان با وزارت بهداشت، فرهنگستان علوم پزشکی و سایر نهاد های سلامت محور در کشور تقدیر و تشکر کرد.

دکتر سید علیرضا مرندی ضمن تشکر از خدمات ارزنده دکتر جیهان تاویلا ابراز داشت: خدمات فنی، مشاوره ای و همکاری های این سازمان با وزارت بهداشت طی دهه های گذشته موجب نتایج ارزنده برای کشور و نظام سلامت بوده است. وی ابراز امیدواری کرد این همکاری ها با حضور نماینده جدید این سازمان در ایران در سالهای آینده نیز ادامه پیدا کند.

دکتر محمد حسین نیکنام، عضو پیوسته فرهنگستان و قائم مقام گروه سلامت و همکاری های بین الملل نیز ضمن اشاره به مشارکت همه سازمانهای بین المللی سلامت محور همزمان با آغاز فعالیت این گروه در فرهنگستان ابراز داشت، نمایندگان سازمان جهانی بهداشت در برنامه های فرهنگستان در مراحل مختلف از جمله برنامه ریزی، اجرا و پیگیری مسائل، همواره حضور پررنگی داشته اند.

دکتر علی حائری، عضو پیوسته فرهنگستان نیز ضمن اشاره به سابقه طولانی همکاری با دکتر تاویلا، ویژگی های شخصیتی وی را از جمله عوامل اصلی موفقیت دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران قلمداد نمود.

سپس دکتر زهرا عبدالهی، عضو گروه سلامت و همکاری های بین الملل و مسئول دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، از خدمات سازمان جهانی بهداشت در دوران مدیریت دکتر تاویلا و نقش این سازمان در ارتقا وضعیت تغذیه در کشور تقدیر و تشکر کرد.

دکتر فاطمه رخشانی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی نیز از دکتر تاویلا به عنوان یکی از زنان موفق یاد کرد. وی تجربیات دکتر تاویلا در حوزه بیماری های غیرواگیر، تسلط وی به مسائل مربوط به ارتقاء سلامت و آشنایی با شرایط نظام سلامت در ایران را از جمله ویژگی های برجسته رئیس سازمان جهانی بهداشت در ایران بر شمرد.

در پایان جلسه دکتر جیهان تاویلا حضور خود در ایران را به عنوان فرصتی مغتنم قلمداد نموده و موفقیت های به دست آمده را حاصل همکاری و حمایت همه بخش ها تلقی نمود. وی با اشاره به تلاش های دکتر مرندی در خصوص طرح مراقبت های اولیه سلامت و نیز ادغام نظام سلامت و آموزش پزشکی از فعالیت های وی به عنوان مدلی در جهت نوآوری در نظام سلامت یاد کرد. 

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت