عناوین مهمترین خبرها:

 

 

 خبرگزاری فارس صبح امروز خبر اشتباهی را که به نقل از دکتر مرندی در سایت این خبر گزاری گذاشته بود را اصلاح کرد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرهنگستان  علوم پزشکی در پی درج خبری ناقص و تقطیع شده از سخنرانی دکتر مرندی در نخستین همایش سلامت معنوی از سوی خبرگزاری فارس و نیز انجام مکاتبات و پیگیری های بعدی از طریق روابط عمومی فرهنگستان صبح امروز این خبرگزاری ضمن عذرخواهی از اشتباه پیش آمده و برداشت ناصحیح از سخنرانی دکتر مرندی نسبت به تکذیب و اصلاح خبر اقدام نمود .

بر اساس این گزارش متن خبر اصلاح شده خبر گزاری فارس به شرح ذیل می باشد .

تکذیبیه رئیس فرهنگستان علوم پزشکی

سید علیرضا مرندی ، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی گفت : بنای اعتقادی ما بر اساس معارف اسلامی بوده و برخلاف غرب که معنویت را در موسیقی و هنر جست و جو می کند زیر بنای معنویت ما عبادات و اخلاقیات است.

به گزارش خبرگزاری فارس ، در پی انتشار سخنرانی  دکترعلیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی در همایش سلامت معنوی که در آن خبرنگار فارس برداشت ناصحیحی از سخنان دکتر مرندی داشت که بدین وسیله تصحیح می گردد.در آن خبر به توجه به موسیقی سالم و هنر برای رسیدن به سلامت معنوی تاکید شده بود ، فرهنگستان علوم پزشکی طی تکذیبیه ای اعلام کرد که منظور دکتر مرندی از موسیقی سالم و فعالیت های هنری برای رسیدن به سلامت معنوی ، تاکید کشورهای غربی از جمله آمریکا از این طریق به سلامت معنوی بوده و معیارهای ارزشی جامعه اسلامی برای رسیدن به سلامت معنوی معارف اسلامی است .

مرندی در همایش سلامت معنوی گفت : خدایی که آنها ( آمریکایی ها ) اعتقاد دارند ، بسیاری اش تثلیث است . خدای پدر ، خدای پسر و روح القدس . در حقیقت راجع به سه خدا صحبت می کنند . منظورم این است که همان ها هم باید با این درجات اعتقادی به خاطر همین نوع اعتقاداتشان وقتی توصیه می کنند به معنویت و روش های ارتقای آن را ، توصیه می کنند به افراد که موسیقی بیشتر گوش کنند یا خودشان وارد یادگیری نواختن آن شوند.

به ورزش ورود کنند. ورود به فعالیت های هنری و خلاصه تکنیک های تمدد اعصاب و تمرکز و به قول امروزی ها مدیتیشن و یوگا و از این حرفهایی که متداول است و متاسفانه در جامعه ما هم بعضی وقت ها رخنه دارد . کما اینکه بنای اعتقادی ما بر اساس معارف اسلامی بوده و معنویت زیر بنای عبادات و اخلاقیات است.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت