گزارش و مستندات علمی فرهنگستان علوم پزشکی درباره حادثه شیمیایی دوما به عنوان سند رسمی اجلاس فوق العاده شورای اجرایی سازمان منع سلاح های شیمیایی ثبت و منتشر شد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فرهنگستان علوم پزشکی ، مدیر کل اداره صلح و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه با ارسال نامه ای به دکتر سید علیرضا  مرندی رییس فرهنگستان علوم پزشکی از ابتکار عمل به هنگام و مجاهدت علمی متخصصان پزشکی در فرهنگستان علوم پزشکی در تهیه گزارش تخصصی حادثه شیمیایی شهر دومای سوریه تشکر و قدردانی نموده است .

بر اساس این گزارش ، مدیر کل صلح و امنیت بین المللی وزارت امور خارجه در نامه خود از ارسال گزارش علمی فرهنگستان علوم پزشکی کشورمان به نمایندگی جمهوری اسلامی در دیوان لاهه و ثبت رسمی این سند در اجلاس فوق العاده شورای اجرایی سازمان منع سلاح های شیمیایی خبر داده است .

گفتنی است ، چندی پیش فرهنگستان علوم پزشکی با ارسال نامه ای به دبیر کل سازمان ملل و رییس سازمان  منع سلاح های شیمیایی ،  و برگزاری یک نشست خبری  با حضور خبرنگاران رسانه  های مهم داخلی و خارجی به استناد گزارش ها و تحقیقات علمی ، گزارش شتابزده بازرسان سازمان منع سلاح های شیمیایی را در حادثه ادعایی حمله شیمیایی به شهر دومای سوریه مبهم و فاقد وجاهت علمی دانسته بودند و درستی و صحت این گزارش ها را مورد تردید قرار دادند .

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

جهان-بدون-صهیونیسم-در-افق-راهبرد-روز-جهانی-قدس دکتر محمد حسین نیکنام (عضو پیوسته فرهنگستان علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت