سكوت سازمان های حقوق بشری و رسانههای غربی موجب استمرار جنایات رژیم آل سعود در یمن شده است. به گزارش روابط عمومی و امور بینالملل رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران به دنبال تازه ترین جنایات رژیم آل سعود در بمباران بیمارستان و بازار شهر الحدیده و به خاك خون كشاندن غیرنظامیان و مردم بی دفاع این شهر با ارسال نامهای به دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن اظهار تاسف از سکوت مجامع حقوق بشری، رسانههای غربی و سازمان ملل در قبال این جنایات غیرانسانی خواستار توقف بمباران و جنایات این رژیم علیه مردم بی دفاع یمن شد. بر اساس این گزارش در نامه دکتر مرندی به آقای گوترش آمده است:

عاليجناب دبير کل محترم سازمان ملل متحد جناب آقاي گوترش

اين نامه بدنبال مکاتبات قبلي اينجانب در خصوص جنايات وحشتناک که در طول سالهاي گذشته توسط رژيم آل سعود بر سر مردم بيگناه يمن وارد گشته و کودکان و زنان و مردان و سالمندان بي دفاع را تحت بمباران و نيز تحريم ورود کالاهاي ضروري از جمله غذا و دارو هدف قرار داده است، مي باشد. علي رغم اين حملات غير قابل انکار، سازمان هاي حقوق بشر و رسانه هاي غربي معمولا در برابر اقدامات رژيم سعودي و حاميان بين المللي آن سکوت مي کنند. اين مسئله آنها را تشويق مي کند تا کماکان به اين باور باشند که فراتر از قانون و انسانيت هستند. متاسفانه در هفته گذشته شاهد جنايت دردناک ديگري در بمباران بيمارستاني در يمن که مردم بي دفاع در آن بستري و تحت درمان بودند بوديم.فرهنگستان علوم پزشکي جمهوري اسلامي ايران ضمن محکوم کردن اين جنايت تاريخي از دبير کل محترم انتظار دارد در جلوگيري از تکرار اين نوع جنايات بي رحمانه اقدامي عاجل نمايد. هر گونه تعلل در اين امر به رژيم سعودي و حاميان آن اجازه خواهد داد جنايات بيشتري را مرتکب شده و هرگونه تصور باقي‌مانده از حقوق بشر و نجابت را با قانون جنگل جايگزين نمايند. تاريخ از سازمان ملل متحد به دليل ناتواني در حفاظت از شهروندان يمني در برابر تجاوز رژيم سعودي و تحميل گرسنگي به يک ملت پرافتخار، به نيکي قضاوت نخواهد کرد.

دکتر سيد عليرضا مرندي

گفتنی است در جنایت تازه رژیم آل سعود علیه مردم یمن هواپیماهای متجاوز ائتلاف سعودی با بمباران بیمارستان و بازار شهر الحدیده بیش از ۱۵۰ نفر از افراد بیمار و کودکان و غیرنظامیان يمني را شهید و مجروح کرده است.

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

جهان-بدون-صهیونیسم-در-افق-راهبرد-روز-جهانی-قدس دکتر محمد حسین نیکنام (عضو پیوسته فرهنگستان علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت