عناوین مهمترین خبرها:

فرهنگستان علوم پزشکی كشور  از ۷۰ دانشجوی برتر رتبه اول در امتحانات پیش کارورزی پزشکی و امتحانات جامع علوم پایه پزشکی و دندان پزشکی شهریور و اسفند ماه سال گذشته، تقدیر کرد.

 در اين مراسم دكتر سيد علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان در آیین تجلیل از دانشجویان برتر اظهار داشت: تمام دانشجویان تلاش خود را می کنند و شاید دلایل اقتصادی و اشتغال هنگام تحصیل باعث می شود، رتبه برتر کسب نکنند.

وی ادامه داد: نیاز است برای ایجاد روحیه امید بخشی در دانشجویان برنامه ریزی شود تا از یاس و ناامیدی دور شوند. در این مسیر اکثر ما تلاش خود را کرده‌ایم تا روح امید را در دانشجویان ایجاد کنیم. همچنین باید دانشجویان خود به فکر ایجاد زمینه کاری و تحقیقاتی باشند.

در ادامه دكتر فرشته معتمدی عضو فرهنگستان علوم پزشكي و  دبیر همایش تقدیر از دانشجویان رتبه اول امتحان جامع علوم پزشکی و دندانپزشکی گفت: در این مراسم از 70 دانشجوی رتبه نخست ۲۶ دانشگاه علوم پزشکی کشور که در سال ۹۷ در دو آزمون پیش کارورزی و جامع علوم پایه پزشکی که در سال ۹۷ رتبه نخست را دریافت کرده اند تقدیر شد.

وی با اشاره به اینکه این دانشجویان برگزیده ۱۱ قطب پزشکی سراسر کشور هستند افزود: اعضای فرهنگستان علوم پزشکی که از مسؤولان و دست اندرکاران بخش آموزش پزشکی هستند هر ساله در این مراسم ضمن آشنایی با نفرات اول آزمون‌های جامع دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مشکلات آموزشی و پژوهشی دانشجویان را شنیده و برای اصلاح و رفع مشکلات گام برمی دارند.

استادان پزشکی حاضر در این مراسم نیز با اشاره به اینکه شکل بیماری‌ها تغییر کرده است و آموزش پزشکی نیز همسو با این تغییر حرکت می‌کند از ارتقای کیفیت رشته پزشکی در کشور ابراز رضایت کردند و یادآور شدند فرزندان این مرز و بوم همگام با علوم روز دنیا در حرکت هستند.

تعدادی از دانشجویان نیز در این مراسم با گلایه از افزایش ظرفیت پزشکی و دندانپزشکی خواستار افزایش کیفیت و بهبود وسایل آموزشی در این رشته شدند و عنوان کردند زمانی که برای دروس پایه رشته پزشکی صرف می‌شود بهتر است به بالین اختصاص یابد .

جستجو

جشنواره علمي فرهنگستان

گزارش و گفتگو

به-یاد-مرحوم-دکتر-کمال-لطفی نویسنده: دکتر علی خلج ( عضو پیوسته و رئیس گروه علوم...
کرونا-با-مشارکت-مردم-مهار-شدنی-است نویسنده : دکتر بیژن صدری‌زاده مدیر سابق مبارزه...

پیوندها

 

 

 

ورود به سایت